Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-06-16

Obligacijos išplatintos! Šviesa tunelio gale?

Publikuota: Kita

Šiandien mano širdį nudžiugino žinia, jog Lietuva tarptautinėse kapitalo rinkose pirmadienį pasiskolino 0,5 mlrd. EUR (1,73 mlrd. Lt). Už 5 metų trukmės skolos vertybinius popierius, denominuotus EURais, teks mokėti 9,375% metų palūkanas. Finansų ministras Šemeta spaudos pranešime akcentavo sudėtingą Baltijos šalių ekonominę situaciją ir tikino, jog “sėkmingas mūsų vertybinių popierių emisijos išplatinimas užsienio rinkose rodo investuotojų pasitikėjimą Lietuva ir pritarimą šalies Vyriausybės vykdomoms priemonėms”.

Visada sakau, kad nemėgstu komentuoti politinių aspektų, tačiau nebrėžčiau labai griežtų paralelių tarp obligacijų pirkėjų sprendimų ir šalyje vykdomos finansų politikos. Investuotojai siekia pateisinamos investicinės grąžos, ir mūsų valstybės mokumo riziką vertina pakankamai aukštai - panašios trukmės Vokietijos obligacijos, kurios ilgą laiką iki krizės buvo laikomos mūsų obligacijų atskaitos tašku, šiandien duoda 2,75% grąžą. Taigi, premija iš tiesų labai labai labai labai didelė.

Kas liečia pasitikėjimą Lietuva - taip, pasirodo jis egzistuoja, priešingai nei kalba kai kurie užsienio specialistai, kurie skuba nurašyti Baltijos šalis. Pritraukta tikrai didelė suma pinigų, savo jėgomis, o ne per susitarimus su Tarptautiniu Valiutos Fondu, kuris būtų prie pinigėlių pririšęs pikto turinio sutartį.

Na, o galiausiai žvelgiant iš vartotojiškų pozicijų, ši emisija tikrai pakankamai įdomus pasiūlymas ir Lietuvos investuotojams - jos pajamingumas aukštesnis, nei esamos pasiūloje; be to, denominuota EURais, taigi tinkama norintiems apsisaugoti nuo dev******os. Tiesa, kol kas ja dar neprekiaujama, kiek žinau, antrinėje rinkoje šios obligacijos pasirodys tik kitą savaitę. Deja, už tokias palūkanas, kokiomis buvo išplatinta užsienio investuotojams, vargu ar pavyks nusipirkti.

Ir galiausiai galiausiai - pasirodo geromis naujienomis gali pasigirti ir Latvija. Pirmą kartą po praėjusių metų lapkričio mėnesio Latvijos valdžia pardavė rinkai latus. Po pusės metų nuolatinio valiutos supirkinėjimo ir atsargų stekenimo, kryptis pasikeitė - latai parduoti, nes kursas pakilo iki viršutinės “koridoriaus” ribos.

Patiko (0)


Atgal į: Obligacijos išplatintos! Šviesa tunelio gale?