Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-04-16

Dingęs mėnuo

Publikuota: Kita

Pastaruoju metu sunku jau žmones nustebinti blogomis naujienomis ar stambaus masto aferomis. Iš tiesų, kuomet kyla reali grėsmė bankrutuoti valstybėms, kyla masinių riaušių bangos, dažnai pro pirštus praslysta įvairūs “smulkesni” juodi darbeliai. Visko galima tikėtis iš kai kurių Lietuvos biržoje listinguojamų įmonių, kurių genialūs sprendimai užfiksuoti tarp juokingiausių Lietuvos kapitalo rinkų istorijoje, tačiau klasta ir apgaule linkę pasižymėti ir itin gerbiamos įmonės. Kalbu aš, aišku, apie garsaus JAV investicijų banko Goldman Sachs šių metų pirmojo ketvirčio rezultatus, kurie susilaukė (pelnytai) ypatingo dėmesio šią savaitę.

Tik juos paskelbus naujienas, pasaulines kapitalo rinkas užliejo euforija. Rezultatai buvo fantastiški stipriai viršijo analitikų prognozes, ir žiniasklaidos priemonių antraštės nušvito įvairias pozityviais teiginiais. Kaip rašė VŽ, “Goldman Sachs nustebino Volstrytą“: Pirmadienio prekyboje didžiausią netikėtumą pateikė banko “Goldman Sachs” rezultatai. Netrukus po prekybos pabaigos, “Goldman Sachs” paskelbė, kad per pirmąjį šių metų ketvirtį uždirbo 1,81 mlrd. USD grynojo pelno, tai yra 3,39 USD už akciją. Pernai tuo pačių metu bankas gavo 1,5 mlrd. USD pelno arba 3,23 USD už akciją. Bankas taip pat pranešė, kad 5 mlrd. USD padidins savo kapitalą.

Wow, netgi daugelis patikėjo, kad šie rezultatai signalizuoja gerų laikų pradžią (arba bent jau blogų laikų pabaigą). Per vieną dieną “Citigroup” akcijos kilo 25%, o “Bank of America” akcijų vertė išaugo 15,39%. “American Express” pakilo 8,66%, o GE pasistūmėjo 7,06%. Deja, aušra buvo netikrai, nes netrukus pradėjo aiškėti liūdnesni faktai.

Jau antradienį paskambinau savo kolegai į neseniai Snoro įsigytą turto valdymo įmonę, pasikalbėjau tame tarpe ir apie Goldman Sachs rezultatus. Teko nusivilti, nes pasirodo, kad Goldman Sachs per kažkokią klaidą Goldman Sachs tiesiog užmiršo į ketvirčio rezultatus įtraukti vieno mėnesio rezultatus. Na, aišku juokauju, nėra jie tokie užmaršūs, tačiau taip jau sutapo, kad bendrovė pakeitė savo apskaitos politiką, ir suvienodino finansinius metus su kalendoriniais. Kaip kaip?

Pasirodo, jog iki šiol Goldman Sachs finansiniai metai baigdavosi lapkričio 30 dieną, taigi pirmąjį metų ketvirtį sudarydavo gruodis, sausis ir vasaris. Pagal naują tvarką - sausis, vasaris ir kovas. Taigi, netikėtai išsitrynė gruodžio mėnuo, kuris deja, dažniausiai būna pakankamai tragiškas dėl didelių bonusų ir įvairių nurašymų.

Aha, klasta išaiškėjo! Pasirodo, gruodžio mėnesį nuostolis siekė net 1,3 milijardo dolerių. Atlikę nesudėtingą matematikos veiksmą, galime spręsti, jog nepakeitus apskaitos politikos pirmasis ketvirtas galėjo būti arba nuostolingas, arba arti nulio.

Bet Goldman Sachs reikėjo išplatinti 5 mlrd. JAV dolerių akcijų emisiją, tad aišku tai geriau daryti prie geresnių ketvirčio rezultatų. Lengvas buhalterinis tiuningas ir vuala. Tas pats nuostolingasis 2008 metų gruodžio mėnuo nefiguruos ir pusmetinėse, ir metinės ataskaitose. Įdomu tik, ką apie tai mano naujausias stambusis Goldman Sachs akcininkas, “value” investuotojas ponas Warren Buffett’as?

Daugiau informacijos anglų kalba apie Goldman Sachs tiuningą čia ir čia.

Patiko (0)


Atgal į: Dingęs mėnuo