Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-03-06

Blogiau už recesiją? O taip!

Publikuota: Kita

Ar gali būti kažkas blogiau Lietuvai už esamą recesiją, kuri be gailesčio griauna verslo pamatus ir į neviltį stumia tūkstančius žmonių?

Gali. Pasirodo, pirmadienį pro mūsų myliausią planetą pralėkė 47×21 metro dimensijų asteroidas (arba 10 aukštų namo dydžio, remiantis JAV pripažintais dydžio matavimo vienetais). Akmens luitas, pavadintas 2009 DD45, prašoko mus apie 60.000 km atstumu, tačiau mane kiek suglumino mažas žiniasklaidos dėmesys šiuo klausimu.

Pasirodo, tokį “mažą” asteroidą pastebėti sunku, ir jį užfiksavo tik prieš dvi-tris dienas. Dvi-tris dienas? Per tiek laiko net Bruce Willis nieko nespėtų padaryti! O aš jau galvojau, kad NASA seka visus į žemę atlekiančius ir gyvybę nuošluoti grasinančius objektus. Turiu omenyje asteroidus, o ne poną Briusą.

Be to, visai jis nemažas - pagal savo destrukcijos mastą jis prilyginamas 1000 atominių bombų sprogimui, ir yra pakankamai panašus į tą, kuris driokstelėjo Sibire, praėjusio šimtmečio pradžioje. Apie jį teko skaityti žurnale “Istorijos”, vaizdai stulbinantys.

Taigi, pagalvojau, jeigu toks menkas kosmoso darinys nukristų kur nors Vokietijoje ar Amerikoje, tai pasaulis turėtų daug didesnių problemų, nei bankų gelbėjimas. Recesija atėjo greitai ir be didesnio perspėjimo, nors žiūrint retrospektyviai jos užuomazgas ir ženklus buvo galima pastebėti prieš kelis metus. Asteroidai ne tokie gailestingi, vos užteks laiko arbatos puodeliui užsikaisti.

Filmukas apie 2009 DD45.


Atgal į: Blogiau už recesiją? O taip!