Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-02-12

Ukraina gali neteikti TVF paramos

Publikuota: Kita

Apie Ukrainą daug kalbėjau savo webloge, labai atidžiai įvykius seka pasaulio žiniasklaida. Ir ne veltui - turiu įtarimą, kad šioje valstybėje pasaulinė krizė smogs labai stipriai. Ukraina vis dar labai priklausoma nuo importuojamų energetinių išteklių, o gamyba nemodernizuota, paslaugos orientuotas tik į šalies vidų. Jei/Kuomet užsienio investuotojai išsiiminės pinigus, valstybė gali tiesiog sugriūti iš vidaus.

Šiandien teko skaityti, jog Ukraina gali neteikti ir TVF paramos. Argi nekeista - ką tik neseniai TVF’as paskiria Ukrainai 16,4 milijardų dolerių gelbėjimosi planą, o dabar kalba visai kitaip. Mano nuomone - visiškai nekeista, netgi labai tikėtinas scenarijus. Juk TVF suteikia paskolą su tam tikromis sąlygomis, kaip pvz. biudžeto deficitos sumažinimas iki tam tikro lygio, arba valiutos devalvacija, t.t. Taigi, TVF vadovai atidžiai stebi situaciją valstybėje, stebi žingsnius, reformas, bet esmė paprasta: sąlygų nesilaikai - pinigų negauni.

Su vienu kolega diskutavome apie Latvijos pasirinktą kelią iš krizės - būtent per TVF paskolą. Ir iškilo akivaizdūs klausimai - o kaip Latvija sugebės grąžinti paskolą? Ir dar - ar ne per daug Latvija įsipareigojo pagal sutartį su TVF? Jau rašiau, jog Latvija tikriausiai įsipareigojo labai labai daug. Latvijoje reformos bus itin stiprios. O TVF juk paskolą suteikia ne viena didele išmoka, o dalimis. Ir tik tada, kai valstybei tikrai reikia. Ir tik tada, jeigu valstybė laikosi sutartyje numatytų sąlygų. O kas bus, jeigu Latvijai nepavyks pasiekti užsibrėžtų costcutting planų?

PS: Vienas iš svetainės skaitytojų parašė man emailą, kuriame paklausė: “o kas atsitiks, jei Latvija per x metų nesugebės grąžinti TVF paskolos? Negi TVF’as privatizuos Latviją?” Gal yra norinčių atsakyti?..


Atgal į: Ukraina gali neteikti TVF paramos